Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zombie

Goto down

Zombie   Empty Zombie

Příspěvek pro Hrobař Tue Jun 16, 2015 11:06 am

Metaorganická teorie původu: Virová nákaza. Virus na energetické bázi který způsobuje částečnou neurogenezi v oblasti mozku zodpovědné za základní pudy. Protože není  třeba aby mozek či tělo fongovalo celé, tak je zombie schopná snést vysoké poškození. Dýchací ústrojí je zcela odstaveno. Dýchání je zaopatřeno pouze kůží. Trávící a oběhové ústrojí je omezeno na minimum. Regenerační nebo vyšší mozkové funkce nefungují. Tím že se tělo nakaženého soustředí výhradně na pohyb a infikování dalších obětí beze snahy o sebezáchovu se stává velice úsporným a těžko vysaditelným. Svalová vlákna sice stále dostávají energii na provoz buněk ale už ne na jejich nahrazování, proto dochází k postupnému pomalému rozkladu.
Mátožnost je způsobena nedostatečnou motoriku případně poškozením svalů.
Mátožnost se pravděpodobně objevuje až pár dní či týdnů po nákaze. Tedy čestvé zombie jsou možná ještě schopné běhu.

Tělesné teplo: Zombie jsou zřejmě studenokrevné. Tedy Ektotermní. Vzhledem k nulovému ukládání tuků a snížené schopnosti pohybu jsou závislé na zbytcích metabolického tepla.
Nízká tvorba ale i spotřeba ATP. Možná alternativní tvorba ATP

Všechny kultury světa mají svoje příběhy o tom že se mrtví vracejí mezi živé. A když si projdete pohanské pohřební rituály tak u drtivé většiny kultur je to skoro nejpropracovanější náboženský akt. A podívejte se na ně z blízka. Pohřeb do země, zpopelnění nebo třeba mohyla z kamenů. Všechny tyhle věci slouží zároveň jako pocta mrtvému a zároveň ho udrží dál od lidí. Konkrétně na území ČR se dřív držela u mrtvého stráž po tři dny než šel pod zem. Naše generace už to nezná ale dělalo se to ještě nedávno. Tohle všechno mě napadá když někdo řekne že zombie jsou nesmysl. Celá milénia lidé věřili opaku.
Problém z odhalením záhady zombií spočívá ve dvou věcech, nic podobného neznáme a zombie se oficiálně nikdy neobjevili. Na první problém už jsem částečně odpověděl povahou viru a na druhý se dá odpovědět jedině tak že je to vládní zájem.

Běžné viry přeprogramují a rozloží buňku načenž se z jejích zbytků se replikují. Tento virus oživí mozkové buňky aby se v bioelektrickém poli mozku mohl namnožit a následně se může šířit jen kousnutím protože mimo hostitelské tělo nevydrží.

Mluvil jsem z jedním ze svých kvalitnějších zdrojů a byl jsem docela překvapen jeho bezproblémovým přijetím existence zombií. Nebyl sice moc sdílný ale povídal mi o pozici zombií v Indii, Císařských dekretech starověké Číny proti zombiím a o zkušenosti starověkých Egypťanů. Taky mě zaujala poznámka o pohřebních zvyklostech pralidí kteří přikrývali těla mamutí lopatkou zřejmě ve snaze udržet mrtvého v hrobě.

(ZF)
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Zombie   Empty Re: Zombie

Příspěvek pro divotvorca Fri Jun 19, 2015 11:52 am

Nesedí mi táto vírová teória zombie, pretože si neviem predstaviť, ako by ten vírus fungoval a myslím, že ide len o produkt filmových štúdií (mňa s ňou zoznámila séria Resident Evil, ale očakávam, že existuje rad podobných filmov). Neviem, akým mechanizmom účinku by vírus napadol CNS (zabil človeka) a zároveň spôsobil jeho "posmrtné správanie sa".

Vírus - akýkoľvek - najprv prenikne do hostiteľskej bunky a donúti ju replikovať len samé ďalšie vírusy, takže hostiteľská bunka umiera po vyčerpaní energie, rozpadne a do prostredia sa uvolnia ohromné množstvá ďalších vírusov ktoré chcú zopakovať cyklus. Ak by som zombie vírus považoval za podobný tomu od besnoty, tak nechápem, prečo po smrti nastupuje zombie fáza. Vírus besnoty totiž ochromí CNS a následne postihnutý umiera na zlyhanie dýchacieho systému (a zostane mŕtvy). U zombie vírusu sa udeje to isté, ale postihnutý sa po čase zdvihne s neprekonateľnou túžbou po ľudskom mäse, alebo mozgu, pričom ostatných zombie ignoruje, hoci vzhľadom na mizernú motoriku sú ostatní zombie podstatne vhodnejšia korisť. šírenie sa vírusu telesnými tekutinami tiež kopíruje vírus besnoty.

Netvrdím, že zombie vírus neexistuje, ale naozaj nechápem, aký má choroba mechanizmus účinku. Ak mi to niekto rozumne vysvetlí, tak sa dám presvedčiť.

Menej populárna teória o karibských zombie hovorí, že woodoo čarodejník vyrábajúci zombie najprv dotyčného otrávi paralyzujúcim jedom (asi v potrave) a po kómatickom stave podobnom smrti si čerstvo pochované telo vezme a podá nejakú protilátku, pričom zabezpečí, že zombie ho bude poslúchať (magická časť práce?). Takéhoto prebudeného zombie obvykle používa ako otroka na hrubú manuálnu prácu. Čítal som o prípade, keď dcéra plantážnika ľutovala partiu veľmi zle vyzerajúcich otrokov ktorí boli odetí len v handrách a z ľútosti im dala zjesť arašidy, na čo sa zombies prebrali, "spomenuli" si na svoj predchádzajúci život a odišli preč. Z tohto príbehu sa odvodzuje, že zombie nesmú jesť slané jedlo.
divotvorca
divotvorca

Počet příspěvků : 47
Datum registrace : 12. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Zombie   Empty Re: Zombie

Příspěvek pro 999Marcus666 Sun Jul 19, 2015 7:49 pm

Podľa toho čo ja viem pri tých troch dňoch stráženia mŕtveho nešlo o to aby že by sa bály toho že sa s neho stane Zombia . Ale v minulosti sa často stávalo že pochovali človeka ktorí bol živí ale sa javil ako mŕtvy v skutočností bol v klinickej smrti. A tohto sa ľudia ešte za života strašne bály. Toto nevilučuje že by niečo také mohlo niekedy v minulosti existovať. Však aj v dnešnej dobe sa už vyskytli ľudia ktorí sa správal ako Zambie.

999Marcus666

Počet příspěvků : 6
Datum registrace : 18. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Zombie   Empty Re: Zombie

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru