Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie

Goto down

Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie Empty Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie

Příspěvek pro Hrobař Tue Jun 16, 2015 10:39 am

Téma tohoto fóra se do velké míry zabývá tím co dělat kdyby společnost zkolabovala pod náporem zombií. Je však třeba vzít v potaz že lidé nebudou poslušně čekat na sežrání a budou se bránit. Zde tedy rozebírám pár modelů obranyschopnosti lidské civilizace.

Moderní státy: Státy jako je USA,UK nebo ČR mají takřka dokonalí monitorovací systém. Kamerové systémy, okamžitá reakce policie nebo hasičů, internet, relativně vzdělaní lidé s mobilními telefony a často ozbrojení. V případě vzplanutí prvního stupně se dá předpokládat téměř okamžitá reakce policie a přese všechen šok i odpor civilistů proto nemyslím že by v plně fungující moderní zemi nastal vyšší stupeň vzplanutí než první. Nemluvě o tom že vlády těchto států o hrozbě zombií ví svoje.

Rozvojové státy: Sledovací aparát či rychlá reakce záchranných zborů tu nefunguje. Osady bývají často izolované a lidé nevzdělaní a neinformovaní. Informace se šíří pomalu, pomoc nelze čekat vůbec. Na druhou stranu občané těchto států bývají mnohem tvrdší, lépe ozbrojení a zombie spíše přijmou jako realitu díky tomu že je znají ze své mytologie. V rozvojovém světě podle mě hrozí až vzplanutí stupně druhého. Vyhlazení menších izolovaných vesnic. Ale k masivní epidemii nedojde ani zde. Co se týká utajení těchto vzplanutí tak to i přes vysoký počet obětí je celkem snadné. Svět už dávno otupěl ke zprávám o africké vesnici kde byli všichni obyvatelé popraveni střelou do hlavy. Stává se to až příliš často aby to někdo víc prošetřoval.


Extrémní okolnosti

Války nebo živelné pohromy jsou myslím jediný případ kdy může zombie epidemie dorůst třetího stupně. A to z důvodu kolapsu obranyschopnosti.

Války: Infrastruktura a záchranný aparát selhává. Mrtvoly nikoho nepřekvapují a každý předpokládá že jde o oběti války. To pozdrží a zkomplikuje reakci. Naopak je větší podíl zbraní mezi lidmi a nikdo se nerozpakuje střílet v případě napadení. Samozřejmě zaleží jak na charakteru státu tak na podobě války ale zde vidím prostor pro vzplanutí třetího stupně.

Živelná pohroma: Zde vidím riziko největší. I relativně slabá živelná pohroma dokáže zlikvidovat komunikaci a infrastrukturu. Včasná odezva je nejenom zpomalená ale i oslabená tím že zombie jsou z prvopočátku považovány za dezorientované oběti. Na rozdíl od války zde do postižené oblasti dorazí prvně neozbrojený zdravotnický personál který zombiím vběhne přímo do náruče.

Z mojí úvahy tedy vyplývá že pakliže je společnost plně funkční tak je její obranyschopnost natolik dobrá že vzplanutí vyšších stupňů nehrozí. Naopak v případě živelné katastrofy, války či revoluce se riziko zásadně zvýší.

(ZF)
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie Empty Re: Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie

Příspěvek pro Petr128 Tue Aug 25, 2015 10:50 pm

Jaká je pravděpodobnost výskytu a vubec existence zombie?
Petr128
Petr128

Počet příspěvků : 11
Datum registrace : 30. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie Empty Re: Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie

Příspěvek pro Hrobař Wed Aug 26, 2015 9:55 am

Věřím že existuje. Zombie je totiž stav, nikoli bytost. To je jako bavit se o tom jestli existuje nemoc, chemikálie nebo zbraň co dokáže tohle nebo onohle. Nevíme co to způsobuje ale čas od času se to stane. Několik případů jsem před pár lety zaznamenal i v ČR. Samozřejmě neprůkazných. Co se pravděpodobnosti týká tak o tom je vlastně úvodní článek. Ve vyspělé společnosti je vzplanutí rychle zastaveno státním aparátem.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie Empty Re: Obranyschopnost společnosti v případe zombie pandemie

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru