Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aghartha

Goto down

Aghartha   Empty Aghartha

Příspěvek pro Hrobař Tue Nov 24, 2015 4:01 pm

Většina z vás o podzemním městě/ říši Aghartě už určitě slyšela. Ale pro úplnost zde shrnu základní informace a některé svoje úvahy. Některé části (konkrétní údaje) jsou přímo překopírovány ze zdroje.
Jedná se tedy o civilizaci existující v komplexech přirozených i umělých jeskyní hluboko pod povrchem.  Má jít o potomky původně pozemské populace, která se však v době velké katastrofy přesunula pod zem. (Což odpovídá teorii o původu nelidí které se už roky držím – Aghartha možná skrývá vzorek původní nelidské populace) Přežít v podzemí jim umožňuje jak existence zelených a fialových zářících krystalů (asi nějaký fluorid nebo něco podobného) nahrazujících slunce tak jejich vyspělá, přímo cfi-fi magická technologie založená na energii Vril. Právě jim jsou přisuzované létající objekty jako Vimanas (Kteroužto technologii nejspíš získali Nacisté pro svoje vlastní talíře díky úzkému spojenectví s Tibeťany)
S legendou do Evropy přišli počátkem 20. století Ferdinand Ossendowski a Nikolas Roerich. Podle nich se mají vstupy nacházet pod Mongolskem a tibetem.
Austrálii hledali vstupy do podzemí spolupracovníci společnosti Hollow Earth Society James Stark a Trevor Marshal narazili údajně na jeden vstup, kterým se dostali až do obří jeskyně kde je však od dalšího postupu odradilo setkání s obřím ještěrem podobnému přerostlému varanovi (že by chladný, jak je známé z fantasy?)  Navíc příští noc z kráteru vyletělo zářící UFO.
Vstupy se mají nacházet po celém světě, včetně České Republiky a Slovenska. Je to dáno tím že Aghartha má být globální civilizace, i když zřejmě koncentrovaná do městských států, což je vzhledem k charakteru podzemních prostor jediná možnost, jednoduše musejí zakládat města jen ve vhodných jeskyních. Podzemí má naopak tu výhodu, že se v něm dá tvořit cesty vzdušnou čarou, pokud na to máte technologii. Navíc jednotlivé enklávy nejspíš zůstávají v kontaktu pomocí letů vimanas.
Vstupy jsou ovšem chráněny a zvědavci odrazováni či rovnou likvidování. O Agarťanech se tvrdí že tahají za nitky pozemské vlády. Ne že by mě to zase tak překvapovalo. Z jejich pohledu musíme být násilničtí primitivové, kteří ale mají, přes veškerou technickou a magickou převahu podzemní říše, dost síly Agharthu zlikvidovat. Už jen čistým množstvím. Aghartha musí mít vzhledem k omezení podzemní relativně malou populaci. Podle některých legend jde do miliónů což je ovšem nic ve srovnání s „nadzemskou populací“. Navíc Agarťané už jednu globální válku přežili a pochybuji, že by stáli o to dostat se do další. Krom toho se podívejme, jakou radost máme mi dnes z imigrantů, kteří jsou na nižší technické a kulturní úrovni, co by asi říkali oni kdyby se k nim začali hrnou milióny pozemšťanů v touze po jejich technologii? V neposlední řadě se dá pochybovat o jejich mírumilovném charakteru, už jen pro jejich přímou či nepřímou podporu Třetí říše.

Poz: příště rozepíšu něco o vchodech na našem území.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Aghartha   Empty Re: Aghartha

Příspěvek pro divotvorca Sun Nov 29, 2015 2:03 am

Tie vchody ma veľmi zaujímajú. Na Slovensku by som to bol ochotný aj osobne preskúmať. Niečo také som očakával v "priepasti" Macocha pri Banskej Bystrici (nie je tam priepasť, len strmý zráz). Okrem toho mám vlastnú - netechnologickú teóriu o podzemnom svete.
divotvorca
divotvorca

Počet příspěvků : 47
Datum registrace : 12. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Aghartha   Empty Re: Aghartha

Příspěvek pro Hrobař Wed Dec 02, 2015 11:34 am

Tak se o svoji teorii poděl.

Začnu tedy Slovenskem. Nejznámější vchody jsou dva. Měsíční jeskyně a Skleněné tunely. Oboje jsou pověsti pochybného původu ale hledači Agharty je berou vážně, protože vcelku zapadají do naší představy. Měsíční jeskyni našel jakýsi kapitán Horák, který bojoval jako partyzán proti nacistům na slovensko- polském pohraničí. Schovával se tehdy v klasické jeskyni, která měla ale uvnitř nejspíš vsunutou velkou věž z umělého materiálu nebo kovu. Jedna část tvořila šachtu s měsíčním půdorysem, což jak vás asi napadlo, není zrovna přírodní úkaz. Vchod bude, podle badatelů, nejspíš někde v Belanských tatrách v oblasti veřejně nepřístupného vojenského újezdu, jak jinak.
Skleněné tunely měli být vysklené, jakoby vroubkované tunely kruhového nebo trojúhelníkového tvaru. Chodby mají vést pod celím světem a má v nich jezdit jakýsi neznámí dopravní prostředek. Jeden ze vstupů má být pod Babí Horou další pod hradem Wawel v Krakově.

Obecně lze říct, že to že je podzemí napojené na Aghartu se dá poznat podle několika věcí. Je často zmíněná nazelenalá, či namodralá záře ze stěn. Jeskyně mívají hladké stěny nebo jiné stopy po opracování. Sklon chodem bývá mírný a chodby jsou dlouhé. Z podzemí se ožívají burácivé, jakoby technické zvuky.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Aghartha   Empty Re: Aghartha

Příspěvek pro Sheffir Fri Jan 22, 2016 3:19 pm

Slyšel jsem i teorii, že jeden z vchodů je na českém radě Houska. Který je neméně zajímavý svými pověstmi a historií.
Sheffir
Sheffir

Počet příspěvků : 145
Datum registrace : 05. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Aghartha   Empty Re: Aghartha

Příspěvek pro Hrobař Fri Jan 22, 2016 3:47 pm

Hm, zajímavé. Houska a jeho Brána do Pekla. Slyšel jsem že tam opravdu kdosi kdysi narazil na nějakou propast či jeskyni.

Jinak další malí seznam uveřejněný v Záhadách života společností Agharta.
Morava - Hajany, Svojanov, jakási blíže neurčená kaplička u Brna.
Čechy - Jihlava, Krušné hory.
Slovensko _ Plavnica a Stará Lubovňa (mesíční šachta)
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Aghartha   Empty Re: Aghartha

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru