Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBS v prevenci a řešení VP.

Goto down

SBS v prevenci a řešení VP. Empty SBS v prevenci a řešení VP.

Příspěvek pro Hrobař Thu Oct 08, 2015 8:30 pm

Kdo je první na místě když dojde k nějaké krizové situaci? Nejsou to ani hasiči, ani policie ale zaměstnanci soukromích bezpečnostních služeb. Od požáru přes násilnosti až po teroristický útok jsou to právě oni, kdo by měl primárně předcházet problémům nebo přinejmenším minimalizovat škody, zahájit evakuaci a podobně. Integrovaný záchrany systém je samozřejmě na místě v řádu minut (od chvíle kdy ho někdo zavolá což taky může být problém) ale někdy jsou právě první minuty nejkritičtější. Dnes stěží najdete místo s větší koncentrací lidí, které by nemělo vlastní najatou ochranku. Je to dáno několika faktory. Podmínka pojišťoven, která vyžaduje prvek aktivní ochrany pojištěného majetku, zneužíváním sociálního systému skrze příspěvky na zaměstnání lidí se zdravotním omezením, a nakonec nespokojeností s ochranou majetku ze strany Policie. Ne že by se to dalo Policii vyčítat, věčné podfinancování, okleštěné pravomoci a všeobecný společenský odpor proti policistům jim to neusnadňuje. No, a protože žijeme v kapitalismu tak si každý kdo na to má raději připlatí za vlastní ochranku než by spolehl na státní služby. A to platí dokonce i pro státní úřady. To v konečném důsledku vede k tomu, že je u nás víc zaměstnanců SBS (zhruba 55 tisíc) než policistů (38 tisíc). A obor stále roste. Někdy si schválně zkuste všimnu jaké množství těchto nenápadných hlídačů denně potkáváte a že jsou opravdu všude.
Soukromé bezpečnostní služby (SBS) mají špatnou pověst. V mnohém oprávněně. Většina lidí zná zejména ostrahy supermarketů nebo zaměstnance na vrátnicích. Jedná se často o lidi, jejichž zdravotní stav absolutně nevyhovuje tomu aby byli schopní řešit nějakou krizovou situaci nebo naopak jde o tupé násilníky. To je dáno zaprvé jak výše zmíněnou právní úpravou sociálních dotací tak nízkou mzdou která má problém přitáhnout do oboru kvalitní personál. Nízké mzdy, špatné pracovní podmínky, obcházení zákonů a určité osobní riziko jsou všechno věci, které ze zaměstnání u SBS dělají pro mnoho lidí poslední zoufalou možnost a podrývají kvalitu tohoto prvku státní bezpečnosti. Ano, pře ze všechno se jedná o důležitý prvek celkové bezpečnosti. Jak frustrace ve společnosti narůstá tak roste jak drobná kriminalita, tak agresivita lidí a pracovníci Security jsou základním kamenem jak prevence, tak řešení.
Co je tedy třeba aby SBS mohli / museli vykonávat svou činnost kvalitněji? V první řadě je potřeba se přestat tvářit že snad ani neexistují, vytvořit kvalitní právní úpravu jejich působení, zabránit vykrádání sociálního systému a krácení daní skrze invalidní důchodce a zajisti zaměstnancům důstojné podmínky a mzdu. To jsou však věci, které běžný občan neovlivní. Řadoví občané by však mohli k přispět k zlepšení situace svým přístupem k SBS. Uvědomit si významnou roli kterou zastávají a přestat se na celý obor dívat pohrdáním. Snad se pak i nějací ti kvalitní zaměstnanci najdou když se nebudou muset stydět před sousedy přiznat kde pracují. Jestli už nějakého zaměstnance SBS znáte, zkuste ho přivést k tématu survivalu. No a přímo pro pracovníky SBS. Snažte se pracovat tak abyste doopravdy zajišťovali bezpečnost. Záleží na tom víc, než to vypadá.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

SBS v prevenci a řešení VP. Empty Re: SBS v prevenci a řešení VP.

Příspěvek pro divotvorca Fri Oct 09, 2015 7:49 am


No fakt je, že niektorí SBS sú len dekovia čakajúci na dôchodok alebo zle platení outsideri v zlej kondícii,
na druhej strane organizáciu veľkých akcií riešia cenní profesionáli, ktorí naozaj vedia ako zvládať nebezpečné situácie a davy a poznajú práva... Lenže čo sa týka rýchlosti ich príjazdu na miesto činu, tak je to vzhľaom na používaný systém alarmov podobné ako v prípade polície.
Príklad zo života - hlásiče pohybu v dedinke Šalková (okres banská Bystrica) mali za následok, že o poltretej ráno do auta nasadli SBSkári v Krupine (cca 50 km). Telefonovala im vedúca, že výklad je rozbitý ale ona dnu nejde, nedá sa zabiť kvôli fľaši rumu. o cca polhodinu boli na mieste a mali pred sebou tú istú dilemu: oplatí sa otcovi rodiny riskovať, že ho v tme podreže nejaký, alebo počkajú na políciu? Vybrali si druhú možnosť a trochu ich prekvapilo, že čakali ďalších 15 minút, hoci z BB to je do Šalkovej 10km. Keď boli na mieste už aj "pomáhať a chrániť" tak všetci s hrmotom nabehli dnu, aby zistili, že narušiteľ sa už v objekte nenachádza... (stalo sa v r. 2012; bol tam môj otec)
Druhý príklad: nejaká boháčska vila pípa ako autíčka v lunaparku, takže dvaja chlapi prídu na miesto a keďže sú kus mlaší a odvážnejší ako priemer, tak jeden z nich objekt prehliadne, aby zistil, že iba rozviate záclony pri otvorených oknách robia planý poplach. Zatelefonuje nadriadením a keď nastupuje do auta, tak si ho prídu vypočuť dvaja policajti, ktorí zjavne celý čas čakali, čo zistí (okolo 2010; švagor).
Myslím že záujem o survival je v spojení s aktivitou zamestnávateľa odrazom toho do ktorej skupiny SBS patrí. Môj švagor sa nepohne bez teleskopického obušku, má zbrojný preukaz a pravidelne trénuje tie ich zaisťovacie chvaty. Otec sa len v kuse sťažoval, že nemá teplý odev, nedostáva stravné lístky, nepreplácajú sa nadčasy a psa nikto nekŕmi takže je taký besný že hryzie pletivo na plote...
divotvorca
divotvorca

Počet příspěvků : 47
Datum registrace : 12. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

SBS v prevenci a řešení VP. Empty Re: SBS v prevenci a řešení VP.

Příspěvek pro Hrobař Fri Oct 09, 2015 7:43 pm

Jo, zjevně ani ti policajti se do toho nehrnuli. Není se čemu divit když jsou všichni v dnešní době tak demotivovaní.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

SBS v prevenci a řešení VP. Empty Re: SBS v prevenci a řešení VP.

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru