Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podzemní ľudia

Goto down

Podzemní ľudia Empty Podzemní ľudia

Příspěvek pro Genetix Fri Jun 05, 2015 12:49 pm

Ľudí  priestory pod povrchom zeme už odpradávna  fascinovali, a niektoré nevysvetliteľné javy si spájali napríklad aj s neznámou civilizáciou, ktorá tam dole niekde môže žiť. Dokonca i Adolf Hitler si myslel, že  niekde v útrobách zeme žije vyspelá civilizácia, a expedície, ktoré sám inicioval, to mali aj dokázať. Ako to teda je, môže sa v podzemí skutočne nachádzať nejaká nová ľudská rasa?

Tajomné podzemie pod Arkansasom
Asi len málokomu by napadlo ísť hľadať nejakú podzemnú rasu len tak, bez konkrétneho cieľa. Preto aj dvoch amerických speleológov k tomu inšpirovali legendy a hlavne kontroverzný spisovateľ Richard Sharpe Shaver, ktorého sci-fi príbehy sa stali v 50. rokoch minulého storočia bestsellermi. Navyše, množstvo jeho fanúšikov verilo, a dodnes ešte verí, že Shaver skutočne objavil prastarú civilizáciu z Lemurie, ktorá mala obývať podzemie Arkansasu. V roku 1966 sa preto Charles Marcoux a George Wight rozhodli preskúmať hlboký jaskynný systém Blowing Cave v Arkansase.

Pri svojej výprave našli množstvo rovných chodieb, a v hĺbke niekoľko stoviek metrov rovnú plochu, ktorú nazvali zrkadlová jaskyňa. Tu si rozložili svoj tábor, a odtiaľto podnikali expedície do množstva chodieb, ktoré ústili zo zrkadlovej jaskyne. Marcoux pri jednom svojom skúmaní náhle spadol do akejsi hlbokej šachty. Keď sa k nemu dostal jeho kolega, Marcoux mu ukázal štrbinu, z ktorej vraj vychádzalo slabé zelenkavé svetlo. Po návrate na povrch, obaja zverejnili neuveriteľné historky, ktoré v jaskynnom systéme zažili.

Marcoux a Wight štrbinu, odkiaľ vychádzalo zelené svetlo rozšírili tak, aby sa do nej dostali. Vo vnútri vraj našli umele vytvorené schodisko, a na jeho konci objavili tunel vysoký a široký asi šesť metrov. Čím hlbšie vchádzali do tunela, tým viac sa zelenkavé svetlo zosilňovalo, až nakoniec začuli kroky, ktoré prichádzali k nim. V ich zápiskoch opisujú akúsi ľudskú bytosť s modrou pokožkou, s ktorou komunikovali cez akýsi prístroj, ktorý mala táto bytosť na sebe. Tá ich nakoniec zaviedla do ich podzemného sveta…

Týmto historkám samozrejme nikto neveril, a po nejakom čase sa „zľahla zem“ aj po obidvoch speleológoch, ktorí sa údajne mali vrátiť do jaskyne, z ktorej už nikdy nevyšli.


Záhadná jaskyňa v Illinois
Tajomné podzemie vraj objavil aj amatérsky speleológ Russel Burrows niekde v štáte Illinois. Ten dlhšie počúval od starších ľudí historky o akomsi národe z údolia, ktorý sa vyhýba dennému svetlu, a preto žije hlboko v jaskyniach.

V roku 1992 sa preto rozhodol preskúmať popisované údolie, kde sa mu podarilo nájsť vchod do malej jaskyne. Tu objavil malý priestor, v ktorom v hornej časti zbadal akúsi terasu. Rozhodol sa na ňu vyšplhať, no náhle skĺzol, a padal na zem. Nedopadol však tam, odkiaľ vyliezal, pretože sa pod ním prepadla zem, a ocitol sa podstatne hlbšie. Tu podľa jeho výpovedí objavil priestor, kde sa na stenách skál nachádzali podivné maľby. O kúsok ďalej našiel dva vchody,  v ktorých na jeho veľký úžas spočívali obrovské kamenné stoly, a okolo veľa kostrových pozostatkov. V ďalšom tuneli zbadal veľkú kamennú dosku, ktorú sa mu podarilo odsunúť. Vo vnútri uvidel sarkofág a okolo neho množstvo primitívnych zbraní, keramických nádob, sošiek ľudí a zvierat. Na stenách vraj bola dokonca mapa hviezdnej oblohy, i s postavami v prilbách astronautov.

Samozrejme tento objav vo vedeckom svete spôsobí veľký rozruch, pretože Russel prišiel aj s dôkazmi – artefaktmi, ktoré zhotovila neznáma civilizácia. Na miesto sa preto vydáva vedecká expedícia, ktorá však sarkofág už nenájde, a tiež väčšina predmetov zmizla. Kresby na stenách tam však naozaj zostali, a Russel asi hovoril pravdu. Podľa všetkého sa tam vykrádači hrobiek museli dostať skôr ako archeológovia.


Strašidelné podzemie pod Londýnom
V roku 1969 zažili niektorí robotníci pri kopaní tunelu pod riekou Temžou doslova šok, pretože sa údajne stretli s akousi bytosťou, ktorá mala na sebe dlhý plášť s kapucňou. Nikto im síce neveril, no napriek tomu, niekoľko robotníkov kvôli tejto udalosti dalo výpoveď. Čo sa v podzemí Londýna vlastne odohralo?

Jeden zo svedkov Rachid Bouchareb behom jednej obedňajšej pauzy, kedy sú raziace stroje vypnuté, započul z podzemia zvláštny tlmený zvuk. Nedalo mu to, a preto sa išiel presvedčiť odkiaľ zvuk prichádza.

V jednej z chodieb našiel na zemi ležať veľký kameň, spoza ktorého ten zvuk vychádzal. Po odvalení kameňa zistil, že pod ním sa nachádza malý otvor, z ktorého ide tajomné svetlo. Prestrčil sa preto cez otvor, kde našiel hrubo opracované schodisko, vedúce hlboko po zem. Na konci schodiska našiel obrovskú chodbu, kde bol hluk ešte silnejší, preto sa rozhodol zistiť zdroj tohto hluku. Po niekoľkých metroch sa mu pred ním vo vzdialenosti asi 300 metrov ukázala silueta postavy, ktorá sa vraj celá vznášala nad zemou. Tá sa k nemu začala rýchlo približovať, a zo strachu, že by sa mu mohlo niečo stať, rýchlo bežal k schodisku, po ktorom vyšiel, a okamžite zavalil kameň.

O tomto zážitku sa zmienil aj svojím kolegom, no väčšina z nich mu neverila. Tí sa rozhodli ísť na miesto, o ktorom Bouchareb rozprával. Našli síce popisovaný kameň, no po odvalení sa pod ním nič nenachádzalo. So záhadnou postavou sa však neskôr stretli aj niektorí ďalší robotníci, ktorí po týchto udalostiach odmietli v tuneli pod Temžou pracovať.

Čo dodať na záver? Niektoré príbehy o tajomných útrobách Zeme medzi ľuďmi pretrvali až do dnešných dní, a časť si stále myslí, že niekde v podzemí sa skutočne môže nachádzať nejaká nová ľudská rasa, ktorá našu Zem obývala dávno pred nami.

Genetix

Počet příspěvků : 5
Datum registrace : 04. 06. 15

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru