Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podtemno

Goto down

Podtemno            Empty Podtemno

Příspěvek pro Hrobař Sat Apr 18, 2015 4:56 pm

Rád bych vám představil projekt Podtemno. Někteří z vás o něm už nejspíš slyšeli. Pro ostatní stručný popis:

Podtemno se zabývá výzkumem záhad spojených s podzemím. A to v širokém rozsahu. Neznámé živočišné druhy, podzemní civilizace, aktivity třetí říše, fyzikální anomálie, podsvětní entity a mnoho dalšího. Důraz je kladen na terénní výzkum který se odehrává převážně v podzemí. A to jak umělém tak v přírodních jeskyních. Od stolu totiž nic nového najít nelze. Přesto se však bez teoretických poznatků neobejdeme což znamená že druhá část projektu spočívá ve studiu mnoha materiálů, dlouhých hodinách v knihovně či shromažďování relevantního folkloru.

První, a dnes již ukončená, etapa projektu byla charakteristická právě shromažďováním folkloru či osobních zkušeností z celé republiky a občas i zahraničí. Při sestavování jakéhosi obecného pohledu na podzemí se postupovalo tak že se každý zájemce věnoval svému blízkému okolí, kde získával informace, které se pak centrálně shromažďovali a vyhodnocovali. Různé pověsti, fotografie či svědectví. Výsledek byl zpětně rozesílán členům.

Po nějaké době se rozhodlo, že bude projekt smrštěn a externí spolupracovníci nebudou nadále třeba. Šlo jak o otázku bezpečnosti tak i prosté rozhodnutí zaměřit se na jednu konkrétní oblast. A to Moravský kras a jeho okolí. I nadále se samozřejmě cení poznatky odjinud, ale zvolení jedné bohaté lokality nám umožnilo jít více do hloubky :-)
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru