Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lamie a Nosferatu

Goto down

Lamie a Nosferatu Empty Lamie a Nosferatu

Příspěvek pro Hrobař Fri Oct 28, 2016 8:46 pm

Při prostudování dostatečného množstvi vampýrského folklóru si lze všimnou že se fyziční (hmotní) vampýři dají rozudělit do nejméně dvou podskupin (kterým odpovídají i jejich astrální protějšky). Myšlenka že vampýři nejsou všichni stejní není nová. Ale dělení podle způsobu krměni celou tuto problematiku zcela nepokrývá. Proto jsem se pokusil, zatím spíše orientačně v pracovní verzi, definovat tyto dvě podkupiny.

Nosferatu: Noční požírači. Jsou prezentovaní jako monstra. Jsou mnohem zvířečtější, často fyzicky odlišní od lidí projevenými atavismi, ale není to pravidlo. Jsou nenasití. Jejich žízeň odpovídá takové té filmové posedlosti narkomana na absťáku. Mají hluboký energetický deficit. Při výběru obětí nejsou příliš vybíraví. Loví náhodné pocestné nebo kohokoli kdo má prostě smůlu. Čím víc tím líp. Také jim vadí sluneční světlo, vždy vycházejí v noci. Ale nejsou to jen tupá monstra jak to mohlo vyznít. Často jsou to válečníci a vládci. Mají vychystralost predátorů a v určitém smyslu i jejich eleganci. Mají atraktivitu a dominanci takového toho alfa jedince.

Lamie: Sexuální predátorky (většinou ve folklorů ženy). Jejich žízeň je výrazně menší a chutě vybíravější. Novorozeňata, panenská krev, těhotné ženy. Tedy krev (případně semeno) která je nějakým způsobem vzácnější. Totéž platí o energii. Zdá se že Lamie nemají deficit nebo jen zanedbatelný. Krev nebo energii si opatřují během sexu nebo alespoň se silným zapojením šarmu. Tam kde Nosferatu disponuje šarmem který si kořist spíše podrobuje, zastrašuje a nějak nad ní dominuje tak tam Lamie svádí a láká. Jedná se o linii Ištar - Lilith - Lamie. Z toho co víme o původním zapojení do starověkých civilizací tak tato linie funguje v matriárchátu (to je asi i důvod proč jsou mužští členové mnohem méně zaznamenaní ikdyž nepochybně existovali. Přirovnal bych to poměru v jakém jsou významné ženy zastoupeny v patriálchální společnosti lidí) . Zajímavé je že Lamiím nevadí slunce. Často je popisované že lovili za samého poledne (naše polednice kradoucí děti). Pravděpodobnější se mi zdá že jim slunce sice vadí ale mnohem méně. Poledne si vybýrají protože jsou během něho lidé pracující na polich unavení a zranitelní. Lamie jsou hlavně zodpovědné že představu vampýra jako svůdníka ale ikdyž mají jemnější způsoby tak jsou často popisovány jako stejně zlé a nebezpečné jako Nosferati.

Tak tohle je stručný hrubý nástit teorie na které zrovna pracuju. S trochou snahy se dají tyto dva modeli rozeznat i mezi současnou mdlou krví. Zkuste sami sebe pomyslně zařadit. Ikdyž po těch všech generacích křížení s lidmi to nebude snadné. Obšě linie se navíc velice často oběvují v dějinách vedle sebe takže těžko říct jaký vztah mezi nimi panuje na genetické úrovni. A kulturně myslím že se jedná pořád o tentýž "národ vampýrů" jen hold někdy se dostal do povědomí lidí jeden nebo naopak druhý typ v dané oblasti podle toho který zrovna vládl.

Berte prosím zřetel na to že tuhle teorii jsem zatím nedokončil a není dokonale propracovaná. Některé závěry možná změním nebo uplně celí koncept zavrhnu. Nicméně jsem teď ve fýzi kdy ocením i názory z ven
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru