Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Migrace a klimatická teorie

Goto down

Migrace a klimatická teorie Empty Migrace a klimatická teorie

Příspěvek pro Hrobař Fri Oct 28, 2016 8:40 pm

Zkusme se na původ vampýrů a vlkodlaků podívat z jiného úhlu, geograficky.

Rekonstrukce dějin nelidí je pochopitelně náročná, komplikovaná a nepřesná práce.Vycházíme hlavně z mytologie a ta není zrovna nejpřesnější už sama o sobě. Ale některé velké události jako třeba migrace druhů se vysledovat dají. to jak jsem došel k jednotlivím závěrům které zde uvedu není oběktem tohoto článku. K tomu se vrátím jindy a jinde.

Vlkodlaci - Ze severu na jih:
Původ vlkodlaků leží pravděpodobně někde v oblasti za severním polárním kruhem. Poté co došlo k drastickým lokálním změnám podnebí, záplavám, zemětřesením a zamrzání se vlkodlaci vydali na jih. Hned ze začátku se zřejmě rozdělili na dvě migrační vlny. Jedna mířila na severoamerický kontinent a druhá do Severní Evropy.V obou případech byli vlkodlaci součástí kočovných kmenů lovců a sběračů.

Vampýři - Z jihu na sever:
Vampýři pochází z oblasti severní Afriky a blízkého východu. Tedy Egypt, Mezopotámie, Sumer. Zhruba tam. Dále pak žili v Jižní Americe. Narozdíl od vlkodlaků vampýři žili ve vyspělích zemědělských společnostech a městských státech.

K setkání obou druhů (na úrovni celích populací, nikoli jednotlivců) dochází až někdy začátkem druhého tisíciletí našeho letopočtu v oblasti Jižní Evropy. Šlo zejména o pronikání vampýrů na sever. Prvně přes Apenninský poloostrov a pak do východní a střední Evropy, zbytek už známte.

Klimatická teorie:
Jak jste si mohli u stručného přehledu všimnout každý druh se vyvinul ve výrazně odlišném klimatu a v jiném civilizačním modelu. Tyhle dvě věci spolu souvisí. Zatímco na teplém a plodném jihu bylo všeho dost a civilizace v úrodném půlměsíci nebo v tropech Jižní Ameriky vzkvétaly tak na severu bylo stále nutné hlavně lovit, dětí bylo málo a kmeny museli kočovat za kořistí.
Představme si že máme nějaký gen který nám umožňuje se adaptovat na prostředí. O tom geny v podstatě jsou všechny. Například barva kůže. Technicky je tvorba pigmentu pořád stejná ale v reakci na slunce se u jižních národů vytvořila tmavá až černá pokožka. Stejně tak si myslím že vampyrismus a Vlkodlactví jsou dvě variace téhož jen adaptované na různé podmínky. Na jihu byla strategie "lovu ze zálohy" kterou používají vampýři mnohem výhodnější, naopak vlkodlačí odolnost a mentalita smečky se víc uplatnili u kočovných lovců drsného severu. Proč je to důležité? Protože ikdyž se vampýři a vlkodlaci vyvinuli v různých částech světa tak mají nejspíš společný základ. I proto dnes vydíme jednotlivce kteří mají problém se jasně zařadit a mají znaky z obou skupin. Už totiž není selekční tlak který by jasně utvářel "čistý model" a o mdlé krvy díky křížení s lidmi ani nemluvě. Tihle hybridi jsou ale spíš iluzorní a nakonec patří k jednomu nebo druhému druhu, jen to nebývá zjevné.

Vampýři a vlkodlaci nejsou dva uplně odlišné druhy, jsou to dvě variace lidského druhu. Ovšem pořád nám zůstává otázka proč se určité procento lidské rasy takto adaptovalo, ať už jakýmkoli způsobem, a zbytek ne. V tom spočívá vyjmečnost nelidí. Je i možné že tyto nelidské poddruhy jsou starší než člověk dnešního tipu. Zbytek z doby kdy byl člověk stejně pestrý druh jako jsou dnes třeba psy se všemi svími plemeny.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru