Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přechodné období - přežití před kolapsem

Goto down

Přechodné období - přežití před kolapsem  Empty Přechodné období - přežití před kolapsem

Příspěvek pro Hrobař Thu Oct 08, 2015 8:32 pm

Nejnebezpečnější část společenského a ekonomického kolapsu? Období kdy ještě platí zákony, ale už panuje hromadná nezaměstnanost, hlad a celková sociální krize. A tohle období, ohraničené pádem bank až pádem vládnoucí moci, může trvat roky. Dobrým příkladem je současné Řecko. Když někteří teatrálnější preppeři vykřikují, že konec světa už probíhá tak naráží právě na tohle. Takže tedy, přechodné období kdy ještě kolaps úplně neproběhl, ale už je na spadnutí před nás staví specifické nároky na přežití. Stále musíme dodržovat osobní vlastnictví, takže žádné rabování nebo zabírání cizího majetku. Taky žádné otevřené ozbrojování, fatální násilí nebo milice. Dům vám sice nejspíš nenapadnou lupiči, zato vás může navštívit exekutor. No a v době kdy ten Kolaps konečně nastane vy už budete dávno pod mostem nebo pod kytkama nehledě na přípravu. Jak máte zpracovaný scénář na tohle?
Za sebe musím říct, že dodržuju dvě zásady. Systém využívat ale držet se přiměřeně stranou. Takže nekrmit Velkého Bratra a nespořit si v bance. Raděj ukládám část peněz do trvanlivých potravin. Zadruhé budování kontaktů, které vám nikdo nezabaví. Vzájemná výpomoc je něco co třeba ve zmíněném Řecku jako jedno z mála jakž takž funguje.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Přechodné období - přežití před kolapsem  Empty Re: Přechodné období - přežití před kolapsem

Příspěvek pro divotvorca Fri Oct 09, 2015 9:06 am

V Grécku je to ako vravíš - nieto peniaze, ale rabovanie a prepady nie sú súčasťou bežného života.
Východná Ukrajina má vyhlásený výnimočný stav, ľudia sa krčia nad prázdnym hrncom, ale oficiálne tam nie je vojna a zákony by sa ešte stále mali dodržiavať.
Kosovo je od roku 2000 vojnová zóna kde platí právo silnejšieho - domy a majetky vlastnia obrovské albánske klany ktoré pôvodným majiteľom so smiechom oznamujú že im podrežú krk a ustráži sa iba ten, kto má dostatok munície a nášlapných mín.
A všetko v týchto krajinách odštartovali politici bez toho, aby domácich niekto varoval.

K tomu vyzbrojovaniu - Kriminálnici sa neboja väzby ani výprasku. Jedine toho, že sa niekto bráni streľbou, pretože to môže byť definitívne...
Odhliadnuc od toho sa dá inšpirovať zbojníkmi a husitmi, ktorí používali bežné pracovné náradie (sekery, kladivá, krompáče...) Moderná novinka je CO2 hasiaci prístroj a paralyzátory ale vôbec nie sú fatálne.
Treťou vecou je fyzická kondícia. Na 90% budú nepriatelia nielen agresívnejší, ale aj silnejší a obratnejší ako priemer. Takže "Trénovať, trénovať, trénovať..." Musíte byť nielenže lepší ako priemer, ale aj lepší ako "väzenský priemer" pretože vaše telo je zbraň, ktorú vám nikto nevezme.
divotvorca
divotvorca

Počet příspěvků : 47
Datum registrace : 12. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru