Černý Kozel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mythos Cthulhu - úvod

Goto down

Mythos Cthulhu - úvod Empty Mythos Cthulhu - úvod

Příspěvek pro Hrobař Mon Jul 27, 2015 4:01 pm

Mythos Cthulhu nebo také Magie Necronomikonu je v současnosti asi nejprogresivnější disciplína moderní magie. Zakladateli tohoto proudu jsou na H.P.Lovercraft (1890-1937) jehož dílech stojí většina teoretického základu a Aleister Crowley (1875-1947) který asi jako první dosáhl vyšších úrovní práce s tímto pantheonem. H.P.Lovercraft byl spisovatel žijící v na přelomu 19. a 20. století. Je považován za zakladatele žánru Fantaskního hororu. Pro nás však představuje mnohem víc. Jeho díla, převážně povídky, jako první odkazovala na pantheon tzv. Prastarých. Mocných, těžko pochopitelných a vcelku temných bohů. Cthulhu – Chapadlovitá okřídlená podmořská stvůra, Shub Nigurath – Černá koza z lesů, Azathoth – šílený pán universa sedící na černém trůnu v centru vířícího chaosu vesmíru. Tyto a desítky dalších bohů a entit jsou v centru pozornosti čarodějů věnujících se Mythosu. Někdo tvrdí že se jedná o bohy fiktivní, nenechte se mýlit, tito bohové byli uctíváni již ve starém Sumeru. Lovercraft je nevymyslel, pouze je znovu objevil. Byť s odlišnými jmény. A kdo by snad stále byl na pochybách tak ať kontakt s nimi sám vyzkouší. Magie Mythosu je ta nejintenzivnější a nejefektivnější jakou jsem kdy poznal. A věřte mi že mám s čím srovnávat. Ale musím vás varovat, tato disciplína není vhodná pro začátečníky.
Hrobař
Hrobař
Admin

Počet příspěvků : 358
Datum registrace : 05. 11. 14

https://kozel.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru